E Devlet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?

E devlet sistemine giriş yaparak kendinize ait tüm sorgulama ve bilgi öğrenme işlemlerinizi yapabilirsiniz.E devlet şifresini unuttum diyorsanız ve şifreniz ile giriş yapamıyorsunuz işiniz biraz zor.Bu konu ile ilgili sizlere biraz bilgi vermek istiyorum. E devlet şifrenizi Ptt Müdürlüklerine müracaat ederek aldığınızı artık biliyorsunuz.Halen nasıl e devlet şifresi alınır? diye soranlara BURADAKİ konumuzda açıklamıştık.

Daha önceleri e devlet şifresini kaybedenler bayağı bir uğraşıyordu ancak biz ve bizler gibi web sitreleri sayesinde sistem yeni bir uygulama başlattı ve e devlet şifresini sıfırlamanıza olanak verdi. Bu bölümü bulmak için arama motoruna e devlet şifremi unuttum yada e devlet kimlik doğrulama sistemi yazabilir ve karşınıza çıkacak olan turkıye gov.tr adresine girerek şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni bir şifre belirleyebilirsiniz.

E DEVLET AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Peki bu belirtilen yerde hangi bilgiler soruluyor? Sizin güvenliğiniz için sizden kimsenin bilemeyeceği bilgiler isteniyor ve yeni bir şifrenizi oluşturabilirsiniz.Sizin ulaşabileceğiniz kardeşinizin yada bir akrabanızın tc kimlik numarasını isteyebilirler.Bu sayede tekrar 2 lira ödemeden yeni bir e devlet şifresi almak yerine kaybettiğiniz şifrenizi değiştirebilirsiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA : Değerli E-devletgiriş.com kullanıcıları, sizlere E devlet sistemi ile ilgili bilgileri zaman içerisinde sunyoruz. Tabiki bu bilgilerin tamamının sorgulamanması için sizlerin mutlaka E DEVLET ŞİFRESİNE ihtiyacı olacaktır.

Daha önceden E devlet şifrelerini almış, aldığı zarfı ve şifreyi unutmuş ve kaybetmiş olanlar E DEVLET ŞİFRE DEĞİŞTİRME RESİMLİ ANLATIM konumuza bakarak şifrelerini yeniden sıfırlayabilirler.

 

“E Devlet Şifremi Unuttum Nasıl Alabilirim?” üzerine 41 yorum

  1. Telefon hattımı iptal ettirip , yenisini almıştım ve şimdi yeni bir e-devlet şifresi alamıyorum . (SMS ile şifremi yenileyemiyorum ) Seçeneği hiç bir işe yaramıyor .

    Cevapla

Yorum yapın