E- devlet şifresi nasıl alınır ? E Devlet Girişi Şifre işlemleri

E DEVLET BAŞVURU DETAY SAYFASI ONLİNE E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK

Değerli ssk.net kullanıcıları Covid dolayısı ile PTT müdürlükleri tarafından 18 yaşını doldurmuş olan Türk vatandaşları için verilen e devlet kapalı zarf şifre işlemleri artık başvuru yaptığınız taktirde PTT Müdürlükleri tarafından evlerinize kadar gönderiliyor. Peki bu işlem nereden yapılıyor nasıl yapılıyor bu işlemleri sırası ile sizlere anlatmak istiyoruz.

HES KODU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E DEVLET BAŞVURU NASIL YAPILIR ?

E devlet başvurusu yapmanız için aşağıdaki kriterleri yerine getiriyor olmanız gerekiyor. Birazdan sizlere bu bilgileri vereceğiz. Değerli vatandaşlarımız. konunun başında belirttiğimiz durumdan dolayı Türkiye artık tam kapanma adı altında biliyorsunuz ortalama 20 gün boyunca sokağa belirli hal ve durumlar haricinde çıkış yasağı var. Peki devlet ile ilgili işlemlerimizde bizlerden istenen e devlet şifresi alma olayını nasıl yapacağız. Madem Covid 19 var o zaman e devlet şifresine de ihtiyacımız olduğuna göre ne yapmamız gerekiyor ?

E NABIZ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN
E DEVLET SEYAHAT İZİN BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bu başvurunun sadece ama sadece 65 yaş üstü insanları kapsadığını belirtmek istiyoruz. 65 yaşının üstünde olan 66 yaşından gün almış değerli büyüklerimiz hemen aşağıdan vereceğimiz adrese teslim şifre başvurusu linkinden başvuru yapabileceklerdir.

turkiye.gov.tr/adrese-teslim-sifre-basvurusu?kimlik=BilgileriDogurlama

Bu adresi tarayıcılarınıza ya da cep telefonlarınıza yapıştırarak ilgili sayfaya gideceksiniz. Buradan sizlerden kimlik ilgilerinizin doğrulanması istenecektir. Sırasıyla sizlerden tc kimlik numarası nüfus cüzdanlarınızın ön kısmında bulunan cüzdan numarası ve yakınlarınıza birinci derece akrabalardan birisi olabilir anne baba eş çocuk ya da kardeşinizin tc kimlik numaralarını girerek gerekli doğrulamayı yaptıktan sonra online şekilde e devlet şifre almaya hak kazanacaksınız.

İLK KEZ E DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR TIKLAYINIZ

Bu başvuru oluşturulduktan sonra iptal edilemez. Zira PTT tarafından adınıza gönderinin oluşması durumundan sonra işlem yapamazsınız. Adrese teslim e devlet şifreleriniz sizlere ulaşana kadar ne iptal edebilme de yeni başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru sonrası adreslerinizde bekleyeceksiniz ve memur zarfla birlikte yeni şifreyi sizlere birebir teslim edecek.

E DEVLET HİBE KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

E devlet başvuru listesi nasıl yapılır detay sayfası nerede ?

Bizlere bu hususta bazı sorular gelmekte değerli kullanıcılarımız. Konu linkini yukarıdan turkiye.gov.tr diye başlayan siyah bölümü bilgisayarlarınıza ya da cep telefonlarınıza yapıştırarak gidebileceksiniz. Sorularınız olur ise, işlemleri yapmada, lütfen değerli yorumlarınız ile bizlere sıkıntının tam ne olduğunu anlatarak ulaşınız.

E DEVLET AŞI RANDEVUSU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

PTT’Den E devlet şifresi alma 

PTT Müdürlüklerine gidemeyen, dışarıya çıkışları kanunla yasak olan 65 yaş üzerindeki bir kişinin bu şifreyi edinebilmesi için daha önceden PTT müdürlüklerinden şifre için müracaat etmemiş olması gerekiyor. Bu işlem sadece ilk kez başvuru yapacak olan değerli büyüklerimiz için geçerlidir. Önceden e devlet şifresini almış kaybetmiş unutmuş iseniz aşağıdaki konudan e  devlet şifrelerinizi değiştirebilirsiniz.

YENİ E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yeniden bir e devlet şifresi almak için internetten internet üzerinden işlem yapmanız gerekiyor. Konu linklerini yukarıdan sizlere sunduk. daha önceden e devlet şifresi almış kişiler bunun için 4 tl para ödeyerek yeni şifrelerini alabilirler. Tabi ki sıfırlama yapamıyorlar ise.

E DEVLET ŞİFRESİ VEREN POSTANELER TIKLAYINIZ

 

YURTDIŞI E DEVLET ŞİFRESİ ALMA NASIL ALINIR ?

Türkiye’de yaşamıyor iseniz ve yurt dışında ikamet ediyorsanız. E devlet şifrelerinizi tabi ki alabilirsiniz. Yaşadığınız ülkede bulunan konsolosluklara giderek e devlet şifresi istediğinizi söylemeniz halinde e devlet şifreleriniz sizlere temin edilecektir. Bu e devlet şifrelerinin kaybedilmesi ya da değiştirilmesini istemeniz durumunda da yukarıda yazılan bilgileri takip edebilirsiniz.