E-Okul Giriş bilgi sistemi

E-Okul giriş e- kayıt sonuçları dilpoma bilgileri sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını bu yazımızdan sizlere detaylı olarak anlatıyoruz.

E-Okul Giriş bilgi sistemi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 den itibaren hayata alınan bir proje artık tüm veliler ve çocuklar tarafından çok aktif olarak kullanılmakta. E devlet giriş kadar stabil ve girilebilir olmasa da ilerleyen zamanlarda bu sisteme girişlerdeki sıkıntıların sayfa açılmaması durumunun da çözüleceğini düşünüyoruz. Zira şu anda yoğun günlerde okul nakillerinde ve kayıtlarında tam anlamı ile istenileni ve beklenileni karşılamıyor diyebiliriz. En azından E devlet sistemi kadar başarılı değil.

Bu sistemin kurulması aynı zamanda veliler için son derece yararlı bir proje oldu. Artık okula gitmeyen çocuklarınızın bilgilerini, karne notlarını ( artık çamaşır suyu tarih oldu ) devam-devamsızlık, okul projeleri, aklınıza gelebilecek her şeyi öğrenebileceğiniz bir sistem oldu. E-Okul giriş yazdığınızda arama motoru ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Tabiki bu sistemden faydalanmak için bir para ödemek zorunda değilsiniz. Tamamen ücretsiz bir uygulama bu. Sisteme giriş yaptığınızda öğrencilerin herşeyini sorgulamak için nelere ihtiyacınız var.

Öğrencinin T.C kimlik numarasına,

Öğrencinin Okul Numarasına ( çocuklarınıza sorarak okul numaralarınızı öğrenebilirsiniz )

Bu kadar arkadaşlarım. Bu belirttiğimiz bilgileri aşağıda yer alan resimde görüldüğü şekilde gireceksiniz. Sizlere resmini de eklemek istiyorum.

Görüldüğü üzere sisteme giriş yaparken, her sayfa yenilenmesinde değişen güvenlik kodu var bunuda tam olarak girmeniz gerekiyor.

Eğer çocuklarınızın okulu değişecek ise, sizler e-okul meb sitesi üzerinden bunları yine tc kimlik bilgileri ile sorgulayabileceksiniz. Hem okul öncesi ilkokul, hem de ortaokul okul değişikliklerini e-kayıt sistemine giriş yaparak sorgulayabileceksiniz.

ÖNEMLİ HATIRLATMA : Değerli E-devletgiriş.com kullanıcıları, sizlere E devlet sistemi ile ilgili bilgileri zaman içerisinde sunyoruz. Tabiki bu bilgilerin tamamının sorgulamanması için sizlerin mutlaka E DEVLET ŞİFRESİNE ihtiyacı olacaktır.

Daha önceden E devlet şifrelerini almış, aldığı zarfı ve şifreyi unutmuş ve kaybetmiş olanlar E DEVLET ŞİFRE DEĞİŞTİRME RESİMLİ ANLATIM konumuza bakarak şifrelerini yeniden sıfırlayabilirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir