Tc ile E devletten Maliye Borcu Sorgulama İşlemleri

TC İLE E DEVLET ŞİFRESİYLE MALİYE BORCU SORGULAMA İŞLEMLERİ : Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan hemen hemen herkesin öyle ya da böyle maliyeye borcu olmuş olabilir. Örneğin adınıza kayıtlı bulunan aracınızla kural ihlali yazdınız kameraya takıldınız ya da fahri müfettişler tarafından arkanızdan borç yazıldı ise PLAKA İLE TRAFİK CEZASI BORÇ SORUGULAMA konumuzda anlattığımız gibi trafik borcunuzu sorgulayabilir ve bu borçlarınızı yine aynı sistem üzerinden öğrenebilirsiniz. Linkini verdiğimiz konumuzda sizlere bu durumu detaylı şekilde anlatmıştık. Bunun haricinde oy kullanmanız gerekirken kullanmadı iseniz ya da çocuğunuzun okulunu başka yere aldırmak için bir kaç işlem yaptıysanız ve yakalandıysanız, ( ki buna benzer bir çok durumda maliye borcunuz çıkabilir ) bunun için sizler maliye borçlarınızı en az üç ayda bir sorgulamanız gerekiyor. Bu sorgulama için yapacağınız tam tamına 3 yöntem var bunlardan bahsedeceğim sizlere. Bunun sayesinde de kendiniz tüm borçlarınızı sorgulayabileceksiniz.

EDEVLET ŞİFRESİYLE MALİYE BORÇ SORGULAMA : Bu işlemi yapabilmeniz için öncelikle sizler PTT müdürlüklerine kendiniz bizzat müracaat ederek e devlet şifresi almanız gerekiyor. Eşiniz ya da çocuklarınız sizin adınıza bu şifreyi alamazlar mecburen sizler lazımsınız E devlet sistemine girerek bu adrese ( turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu ) sorgulama yapabileceksiniz. Lütfen başka sitelere girmeyiniz. Google kaynaklı ” edevlet maliye borç sorgulama ” şeklinde arama yaparsanız birinci sayfa birinci siteye giriş yapıp sorgulayabilirsiniz.

TC KİMLİK NO İLE MALİYE BORCU SORGULAMA : Bunun için ise yine Google üzerinden internet vergi dairesi bor sorgulama ödeme derseniz şu adrese gireceksiniz ( intvrg.gib.gov.tr/index.jsp?gn=odeme ) buradan da birazdan sizlere resim ekleyeceğim. Sizden istenilen bilgileri net olarak girmeniz gerekiyor. T.C Kimlik numarası ile birlikte istenilen resimde de görünen tüm bilgileri girerek sorgulayabilecek ve otomatik olarak kredi kartınız var ise de bu borçlarınızın tamamını yatırabileceksiniz. Mevzu ödeme olunca güvenliğinizi lütfen hat safhada tutun. Olaki Google kaynaklarında karşınıza başka bir sitenin adresi çıkar, size siyah olarak çizdiğim adreslere girdiğinizden emin olunuz. En sağlamı bu adresleri sitemden kopyalayarak tarayıcınıza yapıştırmak ve gitmek olacaktır. Daha Sonrada ekranda çıkan maliye borcunu ödeyebilirsiniz. RESİME DİLEYENLER BURADAN BAKABİLİRLER

TÜM MALİYE BORÇLARINI ÖĞRENME GİB.GOV.TR : bu link üzerinden de maliye borçlarınızı e beyanname ve diğer kanunsal 6552 ve 6111 gibi borçlarınızı görebilir ve ödeyebilirsiniz. intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp şeklindeki linke girerek tüm işlemlerinizi yapabileceksiniz. Gelişen teknoloji ile birlikte artık Devlet kapısı işlemlerinin de tamamı internetten yapılıyor. Yani bunun kışı var yazı var hastalığı var, bu bakımdan internet vergi dairelerine gitmeden tüm borçlarınızı saniyeler içinde sorgulayıp ödeyeceksiniz. Bu konumuz ile alakalı bizlere her türlü görüş ve önerilerinizi gönderebilirsiniz.  Bilmeyenler için, bu konuyla alakalı bazı önemli konu linklerini de hemen aşağıdan bulabilirsiniz.

KREDİ KARTI İLE MALİYE ÜZERİNDEN TRAFİKİ CEZASI VE DİĞER BORÇLARI ÖDEME : Yukarıda sizlere anlattığım yöntemler ile borçlarınızı Maliye Bakanlığı resmi internet sayfalarından sorgulattığınızda önünüzde zaten sistem size kredi kartı ile borç ödeme seçeneği sunacak, Bu şekilde sizler kartlarınız ile bu borçları saniyeler içinde ödeyeceksiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ İLE ASKERLİK YERİ ÖĞRENME TIKLAYIN

E-DEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR TIKLAYIN

EDEVLET ŞİFREM VARDI UNUTTUM NASIL SIFIRLARIM TIKLAYIN