E-Devlet Kredi Notu Sorgulama Edevletten Ücretsiz Kredi Notu Hesaplaması Yapabilirsiniz

E devletten Findeks Raporu nasıl alınır E devlet kredi notu hesaplama Kredi Notu Öğrenme işlemleri Nasıl Yapılıyor ?

Zaman içerisinde Devlet Kapısı ile ilgili tüm işlemler hastaneler başvuruların hepsi bu sistem üzerinden verilmeye aşlayacak değerli vatandaşlarımız. Kredi talebinde bulunmadan önce kredi puanlarınızın ne olduğunu bilmeniz sizlerin yararına olacaktır. bu konumuz üzerinden sizlerin nasıl kredi puanlarını sorgulayacakları hususunda bilgiler vermek istiyoruz. Kredi Puanı aslında siz değerli vatandaşlarımızın 5 yıllık süreçte geçmişinizde kredi alıp verme ile ilgili sağlanan puanlardan oluşuyor. Bankaların tamamında bu sistemden yararlanılıyor. Kredi çekebilmek için şunları bilmeniz gerekiyor. Kredi puanlarınızı sorguladığınızda rakamsal bir veri alacaksınız. Peki bu rakamlar neyi ifade ediyor onları yazarak bir girizgah yapmak isteriz konumuza. Tabiki bu girişten önce şunu bilmeniz gerekiyor. Kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenmek için e devlet şifresi almanız gerekiyor.

E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kredi Notu Aralığı Sayılar Ne İfade ediyor ?

700 Puan aralığında iseniz risklisiniz ve kredi alamazsınız demektir. 1100 Puan aralığında daha az riskli ve gelirlerinize bakılarak kredi kullanma imkanı bulabilirsiniz 1500 puanda iseniz risk grubunda değilsiniz iyi olarak görünüyor ve yüksek oranda da kred i alabileceksiniz. Eğer 1700 puan ve daha üstünde bir kredi skoruna sahip iseniz çok çok iyi olduğunuz ve dilediğiniz bankadan hiç sıkıntı ekmeden kredi alabileceğiniz anlamına gelir bu durum.

ONLİNE E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Değerli vatandaşlarımız sizler eğer 65 yaşın üzerinde iseniz malum Covid rahatsızlığından dolayı devletimiz PTT Müdürlüklerinden sizlere ücretsiz olarak üstelik adreslerinize gelip e devlet şifrelerinizi teslim edecekleri bir hizmet oluşturmuş durumdalar yukarıda yer alan kırmızı bağlantı ile bu işlemlerin nasıl yapıldığına dair net ve doğru bilgiler bulabilirsiniz.

E – Devlet Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme İşlemleri Ve Yapmanız gerekenler şunlardır:

Öncelikle e devlet şifrelerinizi edinmeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Hiç bir şekilde şifre almadı iseniz PTT Şubelerine giderek 2 tl ( rakamlar değişebilir ) ödeyerek şifrelerinizi edinebiliyorsunuz. Şifre olmadan kredi puanlarınızı ve diğer e devlet sorgulama işlemlerini yapamayacağınızı lütfen unutmayınız. Daha önceden e devlet şifresi aldım şifremi unuttum diyor iseniz aşağıdaki bağlantıdan sıfırlayabilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRE SIFIRLAMA ŞİFRE DEĞİŞTİRME TIKLAYINIZ

 

Şifre işlemlerini anladığımıza gire artık cep telefonlarınızdan ya da bilgisayarlarınızdan e devlet sitesine giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptıktan sonra şu işlemleri yapanız gerekiyor. Öncelikle giriş yaptıktan sonra arama bölümüne Risk Raporu yazarak arama yapacaksınız. Arama yaptıktan sonra Risk Merkezi Raporu Başvurusu ( Türkiye Bankalar Birliği ) diye bir seçenek göreceksiniz. Bu alana tıkladığınızda sistem sizi sonraki adıma yönlendirecektir.

Yeni açılan sekmede Yeni rapor almak için yukarıda yer alan yeni başvuru düğmesine tıklayın ibaresi çıkacak ve bu alana tıklayacaksınız. Oluşturulacak olan risk raporunun tamamen ücretsiz olduğunu hatırlatmak istiyorum sizlere. Önemli bir kaç notu da lütfen akıllarımızın bir kenarında tutalım.

Sistemde bulunan doğrulanmış cep telefonlarınıza E devletten başvuru yaptığınız kredi puanı raporları için bir şifre gönderilecektir. Daha sonra bu şifre ile sizler bu şifrenin yazılacağı bölüme giderek yazacaksınız ve gelen rapor sizlerin tarafından görüntülenecektir.

  • E devletten Sürekli risk raporu almanız mümkün değildir. Sınırlama bulunmaktadır.
  • Ayda sadece 4 kez sorgulama raporlama ve bu raporu yazdırma imkanlarınız bulunmaktadır.
  • Sürekli kredi notu sorgulamak kredi puanlarınızın düşmesine neden olacaktır.

 

Başvuruda sizler kredi limit ve borç bilgileri raporuna tıklayacaksınız. Dilerseniz bu ekran ve bilgiler sizlerin cep telefonlarına SMS ile gönderilecektir. Lütfen telefon numaralarınızın güncel olduğundan emin olunuz. Hem şifre değiştirme hem de ücretsiz kredi puanı başvuru sonucu cep telefonlarınızdan sizlere ulaştırılacaktır.

KREDİ PUANI NASIL YÜKSELTİLİR TIKLAYINIZ