E devlet çalışma izin belgesi görev belgesi başvuru

E devlet Çalışma izin belgesi E devlet görev belgesi e devlet kapısı ile nasıl alınıyor ?

Merhabalar değerli edevlet kullanıcıları. Pandemi süresince özellikle korona vakalarının yükselerek devam ettiği büyük küçük şehirlerde valilik tarafından çalışmalar izin belgesine bağlanmış durumdadır. Yaklaşık 2 yıldır devam eden pandemi sürecinde vatandaşlarımızın mesafeye hijyene büyük ölçüde özen göstermeleri gerekmektedir. Ülkemizde bu sıralarda fazlaca bulunan aşılarını olmayan vatandaşların da bir an önce aşılarını olmaları gerekmektedir. Unutmayın, hiç bir virüs sizin alacağınız önlemden daha güçlü değildir.

ÇALIŞMA İZİN BELGESİ GÖREV BELGESİ İÇİN NELER GEREKİYOR ?

Bu belgeyi almadan önce mutlak suretle e devlet şifrelerinizin alınmış olması gerekiyor değerli vatandaşlarımız. Bu belgeyi daha önceden almadı iseniz PTT Müdürlüklerine giderek kimliklerinizle birlikte bu belgeleri çok düşük bir para ödeyerek edinebileceksiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Eğer 65 yaşın üstünde ya da ptt müdürlüklerine gidemeyecek durumda iseniz, yürüme zorluğu yatalak olma durumlarında online şekilde e devlet şifrelerinizi devletimiz sizlerin ayaklarına kadar getirmektedir. E devlet sistemi üzerinden şifresi olmayanlar bu şekilde alabilirler. Unutmayın Devlet ile aranızdaki en büyük ve tek bağ e devlet işlemleri. Bunlar içinde gerekli olan tek şey şifre edinmeniz değerli vatandaşlar.

ONLİNE E DEVLET ŞİFRESİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Daha önceden PTT müdürlüklerinden e devlet şifrelerinizi aldınız ama o başvuru kağıdını ya da şifrelerinizin ne olduğunu unuttu iseniz yeniden şifre almak için uğraşmanıza gerek yok. Daha önceden hemen aşağıda bulunan konu üzerinden ŞİFRE SIFIRLAMA işlemlerinin nasıl yapıldığını siz değerli vatandaşlarımız için anlatmıştık bu konuya tıklayarak şifrelerinizi nasıl sıfırlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

E DEVLET ŞİFREMİ KAYBETTİM ŞİFRE SIFIRLAMA TIKLAYINIZ

 

Çalışmak zorunda olan vatandaşlarımızın görev belgelerin nasıl alınacağını bu bilgilerden sonra tek tek yazmaya başlıyoruz. Eğer internet ya da cep telefonlarınızdan bunu beceremiyor iseniz aile bireylerinden internet ortamından anlayan birisinden yardım alabilirsiniz.

  • E devlet sistemine şifreleriniz ile giriş yapacaksınız. Cep telefonu ya da uygulaması veyahut bilgisayarlardan.
  • Üst alanda bulunan boşluğa gelerek tıklayarak e-başvuru yazarak aratacaksınız. Daha sonra sırasi ile Çalışma muafiyet izin işlemleri bölümünü seçeceksiniz ve alt başvuru türü için ise çalışma izin belgesi verilmesi kısmına gelerek formu doldurarak seçeneğe tıklamanız yeterli.

 

ÇALIŞAMIYORUM GIDA YARDIMI ALMAK İSTİYORUM TIKLAYINIZ

 

ÇALIŞMA İZİN BELGELERİ E DEVLET HARİCİNDE NEREDEN ALINIR ?

Sigortalı olarak çalıştığınız işyerleri sizlerin sigorta evraklarınız ve matbu evrakları ile birlikte muhasebeciden bir evrak alarak kaşeli ve imzalı şekilde sizlere sunabilir. Bu belgesi olmayan kişilerin ceza yiyecekleri yapılan açıklamalarda yer almaktadır. İşyerlerinden verilecek olan bu belgenin adı GÖREV BELGESİ şeklinde anılmaktadır. Bu belgeyi ayrıca aşağıdaki linkten indirebilir kendinize göre düzenleyerek işlem yapabilirsiniz.

GÖREV BELGESİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Bir şehirden bir şehire seyahat etmek adına bazı durumlarda şehirlere göre farklılık göstererek valilikler tarafından yapılan açıklama ile Seyahat izin belgesi de almak gerekebilir. Bu durumda bulunduğunuz şehirde ya da gideceğiniz şehirde böyle bir durum var ise aşağıdaki yazıdan sizlere seyahat izin belgelerinin nasıl alınması gerektiğini anlatmıştık lütfen bu konumuza tıklayarak inceleyiniz.

SEYAHAT İZİN BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ