Kredi kartına hes kodu tanımlama nasıl yapılıyor ?

Temassız kredi kartına hes kodu tanımlama işlemi nasıl yapılıyor ?

Değerli vatandaşlarımız hes kodu uygulaması kışın kendini iyiden iyiye hissettirdiği bu günlerde özellikle alışveriş merkezlerine gidenler için olmazsa olmazların başında geliyor. Kıştan korunmak için kat kat giyinmeler cüzdandan ya da çantadan çıkartılacak cep telefonu ile uygulamaya gir göster derdine son ceplerinizde taşınacak temassız kredi kartına hes kodu tanımlamasını yapabiliyorsunuz.

E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN >>> TIKLAYINIZ

Bu işlemlerin tamamını yapmanın nasıl olduğunu sizlere anlatacağız. Bu arada Bu ay içinde bir çok yerde hes kodu artık zorunlu hale geldi hes kodu olmadan uçak otobüs ve benzeri ulaşım araçlarına zaten binemiyorsunuz.

E DEVLETTEN HES KODU ALMAK İÇİN >>>> TIKLAYINIZ 
KOCAELİ BELEDİYESİ KREDİ KARTINA HES KODU YÜKLEME UYGULAMASINI BAŞLATTI

Türkiye’de bu uygulamayı ilk başlatan yerin Kocaeli belediyesi olduğunu söylememiz gerekiyor. Henüz Türkiye’nin bütün belediyelerinde aktif olarak kullanılan bir durum değil değerli vatandaşlarımız. Eğer Kocaeli ilinde ikamet ediyor ve yaşıyor iseniz bu işlemi şu şekilde yapmanız gerekiyor.

https://hes.kocaeli.bel.tr adresi üzerinden giriş yaptıktan sonra vatandaşlar öncelikle ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasına giriş yaparak buradan aldıkları HES kodunu yazarak işlemlerine başlıyorlar. Hemen ardından TC Kimlik ya da Pasaport No onun ardından da Kredi Kartı Numaralarını sisteme girerek HES kodu alma işlemlerini tamamlıyorlar.

Yaptığımız araştırmalarda Kahramanmaraş belediyesinin de Hes Kart eşleştirme uygulaması olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Belediyelerin yeni yeni bu uygulamaya girdiklerini söylemek istiyoruz.

ADANA BELEDİYESİ ULAŞIM KREDİ KARTINA HES KODU TANIMLAMA İŞLEMİ YAPTIRIYOR

Adana belediyesi tarafından hes.adana.bel.tr adresi üzerinden hes kodu tc kimlik numarası ve elinizde bulunan ulaşım kartı bilet ya da kredi kartı numaralarınıza hes kodu tanımlamasını yapabiliyorsunuz. Büyük şehir belediyelerinin internet sitelerine girerek tüm belediyelerde yavaş yavaş uygulamaya konulan bu işlemi saniyeler içinde kendiniz halledebilirsiniz.

İSTANBUL BELEDİYESİ HES KODU TANIMLAMA HAYATA GEÇTİ

Türkiye’nin nüfus bakımından en fazla insanını barındıran İstanbul’da belediye tarafından hes kodu tanımlamaları istanbulkart hes kodu tanımlaması yapılabiliyor. kisisellestirme.istanbulkart.istanbul adresi üzerinden hes kodunuzu kullandığınız biletler ile eşleştirebilirsiniz. Bu sayede kimse sizden hes kodunuz ne diye bir uygulama açmanızı istemeyecektir.

“Kredi kartına hes kodu tanımlama nasıl yapılıyor ?” üzerine 5 yorum

Yorum yapın