Tc Doğrulama Tc kimlik bilgileri numarası öğrenme

Tc sorgulama nfc kimlik okutma sorgulama öğrenme işlemleri

Tc kimlik numaraları kişilere özel olarak Türkiye Cumhuriyeti Nüfus Müdürlüğü tarafından otomatik olarak atanmaktadır. Söz konusu bir kişi dünyaya geldiğinde kimlik çıkartma işlemlerinde bu numaralar sistem tarafından otomatik olarak verilir ve ölene kadar hatta öldükten sora da değişitirilmezler. Bir kişinin Tc kimlik numarasını öğrenmek için e devlet şifresi ile giriş yapmanız gerekmektedir bunun için aşağıdaki bağlantıdan e devlet giriş yapınız.

E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Tc kimlik numarası ile neler yapılabilir ?

Tc kimlik bilgilerinizin gizli olması gerekmektedir. Tek başına tc kimlik numaraları isim soy isim gibi bilgiler olmadan pek anlam ifade etmeyecektir. Özellikle yasa dışı işlerde kullanılmaması adına ne bankalara ne arayanlara lütfen tc kimlik numaralarınızı vermeyiniz. Bildiğiniz üzere ülkemizde sıkça haberlere konu olan tc kimlik numaralarını isteyen ve kendisini polis ya da hakim savcı gibi tanıtan kişilerin ilk adımı sizlerden tc kimlik numaralarını istemesi olacaktır. Bu bakımdan bu duruma son derece dikkat etmeniz gerekiyor değerli ssk.net kullanıcıları. Tc kimlik bilgileri değiştirilemezler. Size verilen numaralar asla değişmezler. Kimseye tanımadıklarınıza asla vermeyiniz.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM TIKLA DEĞİŞTİR

İsimden Soyisimden Tc kimlik numarası Bulma Programı Safsatası

Değerli kullanıcılarımız. Bir kişi sadece sizlerin tc kimlik numarasını nüfus müdürlüğünden, siz söylerseniz, ya da bir evraktan görebilir. benim adımı soyadımı biliyor acaba tc kimlik numarama ulaşabilir, sorgulayabilir ya da öğrenebilir mi dişe asla düşünmeyin bunu yapamazlar. Kimlik numarası bulma programı diye bir şeyler dolaşıyor ortada böyle bir durum söz konusu değildir. Kim bunu size söylüyor ise lütfen ama lütfen itibar etmeyiniz.

Kimlik sorgulama işlemini kimler yapabilir ?

Özellikle belediyelere ait olan online işlemlerde kişilerin tc kimlik numaraları biliniyor ise yapılabiliyor. Bununla ilgili videolar youtube üzerinden paylaşılmış ama muhtemelen bundan haberi olan belediyeler ve resmi kurumlar gerekli önlemleri almışlardır. Sistemsel açıkla birlikte sizin kimlik ve diğer tüm bilgilerinize ulaşmak için yine tc kimlik numaralarınızı bilmeleri gerekiyor. Devletin herhangi bir kurumu sizden asla tc kimlik numarası istemeyecektir. Lütfen bu hususta dikkkat ediniz. İncelediğimiz büyük e belediye resmi sitelerinde de artık tc kimlik numarası ile kişi bilgileri sorgulanamıyor. Tamamı e devlet sistemi üzerinden giriş ve şifre istiyor kontrol ettim büyük şehirleri.

Kendi Nüfus Bilgilerinizi devletin resmi sitesinden sorabilir doğrulayabilirsiniz. İŞTE LİNKİ Tıklayınız

 

 

“Tc Doğrulama Tc kimlik bilgileri numarası öğrenme” üzerine 7 yorum

  1. Gayette güzel var uygulaması 2009 da oy kullanan herkesin bilgileri internette var ha o yetmez derseniz güncel 2022 bilgileri de var ama onları parayla satıyolar

    Cevapla

Yorum yapın