E devlet gıda yardım parası başvurusu nasıl yapılıyor ?

E DEVLET GIDA YARDIM PARASI BAŞVURUSU 

Pandemi süresince bir çok sosyal medyada twitter haberlerinde her yerde insanların ne kadar sıkıntıda oldukları ve parasal olarak büyük sıkıntılar çektiği yazılıp çiziliyor. Daha ülkemizde geçen hafta sadece bir günde 7 kişinin parasızlık ve işyerlerinin kapanmasından dolayı ne kadar zorluk çektikleri ve bu bakımdan intiharın eşiğine geldikleri ortada. Pandemide kapalı olan işyerlerinden dolayı doğru düzgün destek alamayan esnaf gerçekten zor durumda. Tabi ki bu esnafların ekmek götürmek zorunda oldukları aileleri çoluk  çocukları var bu bakımdan E devletten yardım ile ilgili bu konuyu açıyoruz.

E DEVLET HİBE KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

E DEVLET PANDEMİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR PANDEMİ SORGULAMA SONUÇ ALMA NASIL ÖĞRENİLİR

İnsanların pandemiden önce ekonomik olarak refaha kavuşmalarından yanayız. Bu bağlamda E devletten sosyal yardım nasıl yapılıyor nasıl başvuru yapılır sonuç sorgulama nasıl öğrenilir bunları siz değerli kullanıcılarımıza anlatıyoruz. Bu işlemleri yapabilmek için öncelikle e devlete giriş yapmanız gerekiyor.

E DEVLET GİRİŞİ İÇİN TIKLAYINIZ

E DEVLET ŞİFREMİ KAYBETTİM UNUTTUM DİYENLERİN DİKKATİNE

E devlet şifrelerini kaybetmeniz ve unutmanız durumunda bu şifreleri sıfırlamanız gerekmektedir. Şifreler size özel şekilde zarf ile PTT müdürlüklerinden veriliyor ola ki bu şifreleri unuttunuz öyle ise aşağıdaki linkten şifrelerinizi güvenli bir şekilde sıfırlayabilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRE SIFIRLAMA İÇİN TIKLAYINIZ

 

PANDEMİ YARDIMINDAN HERKES FAYDALANABİLİYOR FAKAT 

Evet değerli misafirlerimiz Pandemi başvuru destek olayına her kes başvuruda bulunabiliyor. Gerçekten gıda yardımı ya da para desteğine ihtiyacınız var ise buna başvurabilirsiniz. Şartları neler sizlere onları anlatacağım fakat özellikle 65 yaş üstünde olan ve dışarıya çıkış hakları bulunmayan genelge ile yasaklanmış kişiler için de buna başvuruda bulunabilirsiniz. Tabiki akla şöyle bir soru geliyor. 65 yaşındaki kişinin e devlet şiresi yok PTT müdürlüklerine de gidemiyorlar nasıl e devlet şiresi alacağız aşağıda online ve gitmeden şifre alabilirsiniz anlattık.

ONLİNE E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ
E DEVLET PANDEMİ GIDA VE NAKİT PARA YARDIMINDAN KİMLER FAYDALANACAK
 • 18 yaşını doldurmuş iseniz.
 • TC Vatandaşı iseniz.
 • Gerçekten ihtiyacınız var ise.
 • Ki bu ihtiyaç durumu araştırılabilir gerçekten ihtiyaç sahibi değil iseniz başvurmayın.
 • Diger insanların haklarını gasp etmeyin.
 • E devlet şifreleriniz var ise yardım için başvuruda bulunabiliyorsunuz.

 

https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

yukarıda yer alan linki tarayıcılarınıza yapıştırarak e devlet şifreleriniz ile giriş yaparak başvuruda bulunabilirsiniz. Tüm alanları doldurduktan sonra sorgulama işlemi bir kaç gün içinde yine e devlet paneli içinden başvurularım sekmesinden görünecektir.

RAMAZAN AYI ERZAK GIDA YARDIMI YAPAN YERLER ŞUNLARDIR

 • Adana Büyükşehir Belediyesi,
 • Ankara Büyükşehir Belediyesi,
 • İzmir Büyükşehir Belediyesi,
 • Mersin Büyükşehir Belediyesi
 • Tüm büyük şehir belediyeleri,
 • İHH Vakfı,
 • Deniz Feneri Derneği,
 • Merhamet Derneği,
 • Taha Derneği,
 • Türk Kızılayı,
 • Yardımeli Derneği,
 • Beşir Derneği,
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü VGM

 

Ayrıca yaşadığınız şehirlerde bulunan Valilik binalarına giderek durumunuzu anlatıp yardım isteyebilirsiniz. Sizleri geri döndermeyeceklerinden emin olabilirsiniz.

KIZILAY 400 TL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIYOR NELER GEREKİYOR YAZDIK

Kızılay kendi siteleri kizilay.org.tr üzerinden yaptıkları bir duyuru ile arkadaşlarım gereken her şeyi açıklamış durumda. 400 tl yardım parası alabiliyorsunuz. 150 bin aileye gıda desteği, 100 bin aileye hijyen malzemesi ve 75 bin aileye ise yardım yapıyorlar ayrıntılı bilgileri yukarıda yazdım oradaki linkten görebilirsiniz.

TÜRK KIZILAYI YARDIM İLETİŞİM BAŞVURU FORMU BİLGİLERİ

Türk kızılayı üzerinden değerli arkadaşlarım kizilay.org.tr/Iletisim linkinden giriş yaparak başvuru noktanız adınız soyadınız cinsiyetiniz telefonunun tüm bilgileri doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da ücretsiz şekilde 168 nolu telefonu arayarak görüşme sağlayabilirsiniz.

 

E DEVLET KİRA YARDIMI BAŞVURUSU 5543 6306 SAYILI KANUN KAPSAMI

Bozulan ekonomik yapı ile birlikte vatandaşlarımızın özellikle artan kiralar karşısında zor durma düştüğü ortada. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sisler için kira yardımı yapıyor arkadaşlarım. Bunun için gene e devlet şifrelerinize ihtiyaç duymaktasınız.

E DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN 

E devlete giriş yaptıktan sonra e devlet arama bölümünde kira yardımı diye arayacaksınız. 6306 KENTSEL DÖNÜŞÜM yardımıdır bilginiz olsun değerli vatandaşlarımız.  Özellikle bu kanında kentsel dönüşümde risk altında bulunan alanların dönüştürülmesi ile ilgili sizlere destek sağlanmaktadır.  E devlet şifreniz yok ise aşağıdaki bağlantıya bakınız.

YENİ E DEVLET ŞİFRESİ ALMA ESKİ ŞİFREYİ DEĞİŞTİRME SIFIRLAMA İÇİN TIKLAYINIZ