Aşı randevu e devlet üzerinden alınabiliyor

E devlet aşı randevu alma işlemi aşı randevusu nasıl alınıyor ?

Dünya’da yaşayan bütün ülkeleri ve dolayısı ile tüm coğrafyaları yakından ilgilendiren bu Covid belasından kurtulmanın tek yolunun artık aşıdan geçtiği gerçeği, gün gibi ortada değerli misafirlerimiz. Bu aşıyı yaptırmadan dünya olarak bundan malesef kurtulacağız gibi görünmüyor. Birazcık bilime inanmanın vakti gelmedi mi ? Yüzde 4 bile koruyor olsa yaptırmanız gerekmiyor mu ? Dünya ülkelerinde aşıya ulaşamamış halen ulaşamayan yerler olduğunu lütfen unutmayalım. Ülke olarak bizler de bu aşı olayına biraz geç kaldık. Yapılan anlaşmalar ile aşılar biraz geç geldi. Ama artık bangır bangır sosyal medyalardan ve televizyonlardan insanlar sizlerin aşı olması hususunda fikir beyan edip kendilerinin de olduğunu söylüyorlar. Site yöneticisi olarak ben de iki doz aşımı Biontech olarak oldum ve bir sıkıntı yaşamadım. Peki aşı için randevu sistemi nasıl oluşturuluyor. Neler yapmak gerekiyor sizlere bunları anlatalım.

E NABIZ GİRİŞİ İÇİN TIKLAYIN

Covid 19 aşı randevusu alma Biontech ve Sinovac için nasıl işlem yapmam gerekiyor ?

Bu aşıyı ücretsiz olarak bulunduğunuz sağlık ocaklarına kadar giderek yaptırabiliyorsunuz. E devlet sistemi üzerinden aşı randevusu oluşturabiliyorsunuz. Bunun için mhrs yani diğer ismi ile e-nabız işlemlerine ulaşıyor olmanız gerekiyor. Cep telefonlarınıza mhrs e nabız uygulamasını indirerek e devlet şifreleriniz ile giriş yapabilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

E-Devlet Aşı Randevusu Alma aşı randevusu nasıl alınıyor ?

E devlet şifreniz olmadan bu işlemleri yapamayacağınızı hatırlatmak istiyoruz. Daha önceden e devlet şifresi almış iseniz onu kullanabilirsiniz. Eğer sizler 65 yaş ve üzerinde iseniz ptt ye gitmeden de e devlet şifrelerinizi alabilirsiniz. Bunun nasıl yapılacağını sizlere daha önceden anlatmıştık aşağıdaki bağlantı ile buraya gidebilir ve e devlet şifrelerinizi online ücretsiz edinebilirsiniz.

ONLİNE E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

ALO 182 E devlet aşı randevusu nasıl alınıyor ?

Alo 182 hattını arayarak aşı için randevu oluşturabilirsiniz. Bu tabiki mümkün ama son zamanlarda vakaların artışta olduğu ülkemizde çok sayıda insan bu hattı aradığından dolayı inanılmaz bir yoğunluk mevcut evet bu sistemden de randevu alabilirsiniz ama baya uzun işlem gerekiyor bilginiz olsun. En kolayı E devlet şifreleriniz ile mhrs üzerinden aşı randevusu almanız yönünde olacaktır. Ben de bu MHRS sistemi üzerinden hem de yakınımdaki sağlık ocağından eşime ve kendime randevu alarak zaman kaybetmeden aşımı oldum.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM DİYORSANIZ TIKLAYIN ALIN

E DEVLET MHRS E NABIZ AŞI RANDEVUSU ALMA İŞLEMİ 

Cep telefonlarının uygulama bölümüne ” mhrs e nabız ” yazınız karşınıza çıkan uygulamayı indirdikten sonra açınız. Açtığınızda sizden e devlet şifreleriniz istenilecektir. Buraya şifreyi girdikten sonra aşı randevusu alabilir ve işlemlerinizi kendiniz halledebilirsiniz. Randevu almadan aşı olmaya gidemezsiniz. Eğer hiç bir şekilde bilginiz yok ise sağlık ocağına gittiğinizde onlar da sizleri yönlendireceklerdir. Her türlü görüş öneri ve sorularınızı lütfen bizlere çekinmeden iletiniz ve yazınız.

Lütfen unutmayınız. Tüm dünyanın başına bela olan bu Covid belasını, bilime güvenerek ve aşı olarak aşacağız. Lütfen en kısa sürede aşı randevularınızı alarak aşılarınızı yaptırınız ki bu illetten bir an önce kurtulalım.