E devlet Soyağacı Sorgulama ve Öğrenme işlemleri

E devlet giriş sistemi ile Aile Soyağacı Alt Üst Soy bilgisi soy ağacı sorgulama işlemleri nasıl yapılıyor ? E devlet sistemi üzerinden daha çok çok yeni olarak bir sorgulama işlemi geçti hayatlarımıza ve geçer geçmez de malum bu sistem ile ilgili hizmet veren serverlar hatta ve hatta turkiye.gov.tr adresi bile girilmez oldu. Öyle ki soy ağacını kontrol etmek isteyen milyonların girişi ile serverlar bu kullanıcıların soy ağaçları bilgileri vermekte yetersiz kaldı. Bununla birlikte şu anda bile hale hazırda sisteme girilemiyor. Ne kadar soy ağacını merak eden kişi varmı 🙂

E devlet soy ağacı sorgulaması hakkında genel bilgiler: Bu sorgulama işlemleri özellikle 1800 lü yıllardan bu güne kadar geçmiş tüm soy bilgilerini sizlere sunuyor. Bunun için E devlet kapısı ekranına gireceksiniz. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü diye göreceğiniz bölümün hemen altında yer alan Alt-Üst Soy bilgisi sorgulama ekranından işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu aralar e devlet sistemine de bu yoğunluktan doyalı giremiyor olabilirsiniz. Bu konuyu yazarken bile ben halen ilgili sisteme giriş yaparak sizlere görsellerini çekip atamadım. Çok fazla bir yoğunluk var. Sosyal Kanallarda yayılan bu haberden dolayı herkes turkiye.gov.tr adresine giriş yapmaya çalışıyor.

Soy Ağacı Sorgulama Alt Üst Soy bilgisi sorgulama işlemi doğruyu yansıtıyor mu ? Değerli misafirlerimiz ve kullanıcılarımız. Sisteme giriş yaptığınızda, atanızdan ya da babanızdan duyduğunuz, köklerinizin nerelere kadar dayandığı hikayelerinde yer alan kişiler bu soy ağacı sorgulamasına tam olarak yansımış mı ? Gerçekten de gerçeği sizce yansıtıyor mu bu sorgulamadan memnun kaldınız mı ? Lütfen konumuzun altından bizlere gerek sosyal medya gerek ise yorumlarınız ile destek olur musunuz ?

Sevgili misafirlerimiz, lütfen konumuzun altından bizlere değerli yorumlarınızı bildirir misiniz ? Tam olarak istenileni veriyor mu ? Nasıl olmalıydı ? Tavsiyeleriniz nelerdir. Bu sistemin dahada iyileştirilmesi adına lütfen bizlere değerli yorumlarınızla destek olunuz. Bu arada aşırı yoğunluktan dolayı Turkiye.Gov.tr resmi e devlet internet sitesi bu uygulamayı geçici olarak durdurdu. Bunun sebebi, sistemde yaşanılan çok aşırı yük ve e devlet sisteminin hizmet verememesi gösterildi.

MSB.GOV.TR İLE AİLEMDE ATAMDA ŞEHİT VAR MI Sorgulayabiliyorsunuz : Yepyeni uygulama ile mbs.org.tr sitesi üzerinden, ailenizde kökenlerinizde ve atalarınızda girdiği savaşta şehit olan var mı yok mu bunuda sorgulayabiliyorsunuz. Belki öğrenmek istersiniz diye bilgi vermek istedim. Daha yeni bir uygulama ve sürekli sorgulamalardan dolayı ilgili site girmiyor. Ara ara durarak denemeler yapabilirsiniz

AİLEMDE ŞEHİT VARMI SORGULA TIKLAYINIZ

Yani aşırı yoğunluktan dolayı hizmet şu anda kullanılamıyor daha sonra yoğunluk bittikten sonra hizmet yeniden aktive edilecek bilginiz olsun..