Ehliyet Sınav Sonuçları Açıklandı

EHLİYET SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI : Ehliyet sınav sonuçlarının sorgulanmasından önce özellikle biz sizlere bir kaç bilgi vermek istiyoruz. daha önceleri çok basit ve her türlü alavere dalaverenin döndüğü sınavlar çok şükür ki artık Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığının bünyesine geçmiş oldu. Sınavlarınız için alacağınız sonuçlar iyi ya da kötü, geçtim ya da geçemedim gibi cevapların tamamını artık sizler MEB tarafından sunulan hizmet ile internet sitelerinden alabileceksiniz. Tabiki eskiye göre bu uygulamada sınava giren kişilerin işleri zorlanmış olsa da, Her gün onlarca yüzlerce kazanın olduğu ülkemizde bu işlerin biraz olsun rayına gereceği anlamını da taşıyor.

SÜRÜCÜ BELGESİ PUANLARI : Eski sınava girmiş olanlar ve ehliyetleri eski olanlar hatırlarlar çok sayıda soru vardı kafa karışıklığı oluyordu. şimdilerde Atmış soru var ve üç sınava birden girecek olan kişiler bu yeni sınav sistemi ile bir tane sınava giriyorlar. Meb te bunu elektronik şekilde değerlendiriyor ve sonucu şıkır şıkır çok kısa sürede almış oluyorsunuz. daha önceden 3-4 ay süren ehliyet alım süresi de kısalmış durumda. Artık teorik dersinizi bitirdiğinizde teorik sınava giriyorsunuz. direksiyon dersini bitirdiğinizde ise hoop direksiyon sınavına giriyorsunuz. Asıl merak edilen soru şu. Tamamda kardeşim kafa ütüledin ya ben nasıl geçip geçmediğimi öğreneceğim. Acele yok 🙂

EDEVLET ŞİFRESİYLE EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA ÖĞRENME : Eeeveeet geldik sorularınızın cevabını vermeye. Aslında hem tc kimlik numarası ile hemde e devlet şifreleriniz ile sorgulama yapabiliyorsunuz. E devlet şifresi olanlar turkiye.gov.tr/kugm-sinav-sonuc-sorgulama  linkini bilgisayarlarının tarayıcılarına yapıştırarak sorgulama işlemi yapacaklar. Saçma sitelere giripte canınızı yakmayın. bir ton sahtekarın olduğu bu ülkede lütfen biraz dikkat edin. bunun haricinde isteyen meb.gov.tr üzerinden sorgulama yapabiliyor takip e din hepsini açıklıyorum.

TC KİMLİK NUMARASI İLE MEB EHLİYET SINAV SONUÇLARI SORGULAMA ÖĞRENME : İşlemini yapabilmek için öncelikle tc kimlik bilgilerinizi barındıran kağıt nüfus kağıdını önünüze alın. Hemen sonrasında şimdi vereceğim kara yazılı linki browser adresine yapıştırarak gidin. www.meb.gov.tr/meb_sinavindex.php?KATEGORI=12&B=2  e devlet şifresi olmayanlar bu özellikten yararlanabilirler. bu adreste Motorlu Taşıtlar Sınavı Sonuçları tarih olarak döküman şeklinde önünüze gelecektir. Hangi tarihte sınava girdiğinizi seçerek adımları takip edebilirsiniz.

Yukarıdan sizlere tc ile ehliyet sınav sonuçlarının nasıl alınacağı ve E devlet şifresiyle nasıl alınacağı bilgilerini verdim. Umarım kazasız ve belasız günlerde kullanmanız nasip olur. Hadi hayırlı olsun şimdiden. EDEVLETGİRİŞ.COM