İndirimli en uygun trafik sigortası iade para sorgulamasını yaptırın

EN UYGUN 29 FİRMA İLE TEKLİFLİ TRAFİK SİGORTASI TRAFİK SİGORTA PARA İADELERİ BAŞLADI : İndirimli ve en uygun araç trafik sigortalarında bu ayın başında yapılan haber ile teklifli indirim döneminin başladığı haberlerde sıkça duyurulmaya başladı. Sigorta firmalarının at koşturduğu ve araç sahiplerinden fahiş fiyatlar aldığı, hatta araç sahiplerinin sırf bu yüzden araçlarını satmaya başladığı bir ortamda, devlet baba işe el koyarak smb.org.tr adresinden Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesinden araçları ile ilgili indirimli sigorta dönemini başlatmış oldu. Buna göre sizler yani araç sahipleri kendilerine ait olan Türkiye Cumhuriyeti Tc Kimlik numarası, bunun yanı sıra aracın plakasını girerek toplamda 29 şirketten teklif usulü trafik sigortalarından en düşüğünü yaptırmak için harekete geçiyor.

PLAKALARINIZ İLE VE TC KİMLİĞİNİZ İLE SORGULAMA YAPIN: Daha önceden sizler araçlarınızın sigortalarını yapan, yıllardır çalıştığınız bir kişi vasıtası ile bir fiyat araştırması yaptırıyordunuz, gerek iş güçten gerek ise zaman yoksunluğundan dolayı araştırma yapmadan, telefonun ucundaki daha önceden çalıştığınız ve güvendiğiniz şahıs firma sahibi artık size ne diyorsa, siz de en ucuz olan zorunlu trafik sigortalarınızı yaptırıyor, kredi kartı bilgilerinizi de vererek taksitler halinde bu sigorta bedellerini ödüyordunuz. Peki yaptırdığınız, ve karşı tarafın size söylediği rakkamlar gerçekten düşük müydü ? Kaç sigorta firması arandı ve kaçının fiyası birbiri ile mukayese edildi ? Tabiki bilemiyorsunuz. Vicdana kalmış bir olay da diyebiliriz. Şimdi bu olay kökten değişti. Artık Trafik veya kasko sigortacılarının da işi biraz daha kolaylaştı diyebiliriz.

UCUZ TRAFİK SİGORTASI İŞLEMİ NASIL İŞLİYOR NE YAPACAĞIM : Yanında tc kimlik numarası olan ve aracının plakasını bilen kişiler sbm.org.tr trafik poliçesi sorgulama araması ile birinci sayfa birinci sıradaki devlet sitesine giriş yapıyorlar. Bu siteden hemen önünüze Trafik Poliçe sorgula işlemi çıkıyor. Burada sizler bu işlemleri 3 değişik şekilde yapabiliyorsunuz. Plakalarınız ve Tc kimlik numaralarınız ile sorgulama yapabiliyorsunuz 2- Plaka ve vergi kimlik no ile sorgulama yapabiliyorsunuz 3- Sigorta bilgileri ile de sorgulama yapabiliyorsunuz. Bu bilgileri girdikten hemen sonra sizin aracınızın yaşı ağırlığı ve diğer özel bilgileri ile 29 firma tarafından sizin için indirimli olarak hazırlanmış poliçe ve tutarlar ödeme bilgileri vs hemen önünüze geliyor. Sizler de bu bilgiler ışığında dilediğiniz firmadan online şekilde sigortalarınızı yaptırabiliyorsunuz.

PEKİ SORGULAMAYI NASIL YAPIYORUM SAYFADA BAŞTA ÜÇ RAKAM GİRMEK GEREKİYOR : Buraya sizler ilk bölüme aracınızın plakasının başını yapıyorsunuz örneğin 33 yazdığınızda başına otomatik olarak 0 koyuyor daha sonraki alana da plakanın geri kalan kısımlarını yazıyorsunuz. 033B4*** gibi bişey oluyor. Sistem otomatik olarak hangi aracın sigorta poliçesi ise bunu size gösteriyor. Bugüne kadar kaç kere yaptınız aracın kaç tane sigortası yenilendi poliçe numarası vs vs herşeyi görebiliyorsunuz. En son sigortası olan tarih olarak yakın olan yeşil olarak gösteriliyor. Buraya da google üzerinden SBM ONLİNE Trafik sigortası teklif araması ile ulaşabilirsiniz.

ÖNCEDEN PAHALLI  TRAFİK SİGORTASI YAPTIRANLAR TRAFİK SİGORTASI İADE SORGULAMA YAPSINLAR : Daha önceki aylar da yaptığınız pahallı sigorta primlerinin prim iadesi oluyor arkadaşlarım. Bunu da şöyle açıklayalım sizlere. primiade.sbm.org.tradresine giriş yaparak Trafik Prim İade Sorgu işlemi yapabilirsiniz. Buradan adınıza verilmiş olan yani verilecek bir prim iade tutarı var ise rakam ve durum gösterecektir.

KİMLER TRAFİK SİGORTASI PRİM İADESİ ALABİLİYOR : 19 HAZİRAN 2014- 30 EYLÜL 2015 Tarihleri arasında trafik sigortası poliçesi yaptırmış olanlar, Geçmiş poliçesinden gelen hasarsızlık indirim olduğu halde önceki poliçeleri indirimsiz olarak yapılmış olanlar ve Bireysel sigortalılar prim iadesi alabilirler.

NOT: Trafis sigortası prim iadesi, işini düzgün yaptıran ve prim poliçesini düzgün ve hasarsızlık indirimini de dahil ederek yaptıran kişilerde çıkmayacaktır. Yani herkese çıkmayacak. Poliçelerinizdeki indirimler ve hasarsızlık indirim hakkı, hakkı ile sigortacı tarafından yapılmış ise size trafik prim iadesi çıkmaz bilginiz olsun.