Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılıyor ?

Trafik Cezası Sorgulama Nasıl Yapılıyor ? Globalleşen dünyaya ayak uyduran bir türkiye var. bunun en güzel örneği de artık tüm işlemler gibi trafik ceza sorgulama işlemlerinin de İnternet ortamından yapılmasıdır. Söz konusu cezaların nasıl sorgulanacağı ile ilgili bilgileri sizlere bu yazımızda sunacağız.  Rutin devam eden hızlı hayatın içinde artık vergi dairelerine gitmek ya da arkanızdan yazılan cezaları beklemek yerine internetten sorgulama yapacaksınız. Bunun için Yararlanacağınız hizmetin bir ekranı ve adı var tabi ki. Trafik cezalarınızı Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi dairesi aracılığı ile hemen sorgulayabilirsiniz. Arama motoruna Gelir İdaresi Başkanlığı İnt Vergi dairesi yazarsanız aşağıdaki resimde gösterdiğimiz gibi bir siteye yönlenecek, kuruma gitmeden saniyeler içinde adınıza veya plakanıza gelen tüm cezaları internet üzerinden görüp hatta dilerseniz kredi kartınızla da yatırabileceksiniz. Sizlere ekran görüntüsü ile ilgili bir çıktı vermek istiyoruz.

TRAFİK CEZA SORGULAMASI İNTERNET VERGİ DAİRESİ YÖNTEMİ

Yukarıdaki sayfaya giri ş yapan kişiler tam olarak bilgileri doldurarak sorgulama yapabilirler. Bunun haricinde birde Trafik cezası ve otopark sorgulama işlemi var İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilen hizmet ile bunun için tabiki e devlet şifrelerinizin bulunması gerekiyor.

İNTERNET ( MALİYE BORÇ SORGULAMA ) VERGİ DAİRELERİNDEN ARAÇ BORÇLARININ TÜMÜNÜ ÖDEYEBİLİRSİNİZ Gerek araç plakalarınıza gerek ise sizin adınız ve bilgileriniz kullanılarak çıkmış olan cezaların tamamını internet vergi daireleri üzerinden hiç bir yere gitmeden kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz.

E DEVLET ŞİFRESİ NEREDEN ALINIR linkine tıklayarak bir e devlet şifresi edinebilmek için gereksinimlerin neler olduğu ile ilgili bütün bilgilere eksiksiz olarak ulaşabilirsiniz.

TC KİMLİK NO İLE CEZA SORGULAMASI YAPMAYIN : Özellikle yazımızın altında sizlere tc kimlik bilgisi ile ceza ve borç sorgulattığını söyleyen siteler ile ilgili uyarıda bulunmuştuk. Lütfen Devlet sitelerinin haricindeki hiç bir sisteme giriş yaparak adınıza ceza sorgulamayın. Lütfen kimlik bilgilerinizi de bu tür sitelere asla ama asla vermeyin !

Eğer daha önceden bir e devlet şifreniz vardı ve kaybetti iseniz para vermeden ve PTT Müdürlüklerine gitmeden şifrelerinizi sıfırlayabilirsiniz. Bunun için çok detaylı ve resimli olarak hazırladığımız yazıya da ulaşmak isterseniz aşağıdaki linke bakmanız yeterli olacaktır.

E DEVLET ŞİFRESİ SIFIRLAMA RESİMLİ ANLATIM

E devlet şifreleri ile ilgili bilgileri aldıktan hemen sonra E devlet sistemine giriş yaparak Trafik ceza sorgulama şeklinde arama yaparak önünüze gelen sayfalardan plakanız ve diğer kişisel bilgileriniz ile giriş yapabilirsiniz. Lütfen önemle hatırlatmak istiyoruz. Söz konusu devlet sitesi haricinde sizleri yönlendiren ve biz de yapıyoruz şeklinde yazıları bulunan sitelere ASLA İTİBAR ETMEYİNİZ.

Bu tür sorgulamalar sadece devlet siteleri üzerinden yapılmaktadır. Bu konumuz ile ilgili bizlerden daha detaylı bilgiler alabilir, sorularınızı da yönelterek cevaplar bulabilirsiniz. Bunun için yorum bölümünden lütfen bizlere ulaşınız.
EDEVLETGİRİŞ.COM