E Devlet Seyahat İzni Başvurusu Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

E devlet seyahat izin belgesi seyahat izni başvurusu almak nasıl yapılıyor ?

Toplam kapanma süresinin çokluğu göz önüne alındığında, memleketlerimize ana babalarımızın yanına ya da akrabaların yanına gitmek, olası sıkıntılı günlerde hem tanıdıkları görmek için ziyaret hem de bayram öncesinde bir kaçış olarak görülebilir arkadaşları.. Peki seyahat izni belgesi nasıl alınıyor ? Nasıl başvuru yapacaksınız sizlere bu yazımda bunu detaylı olarak anlatıyorum.

E devletten Seyahat İçin izin belgesi yol izin belgesi almak şart 

Şehirler arası yolculuk yapacağınızda bu işlem tamamen izne bağlı, yasaklı olmamak, ceza yememek için bunu yapmanız gerekiyor. E devlet sisteminden İç İşleri Bakanlğı seyahat izin belgesinin verilmesini e devlet ile yapabiliyorsunuz. Tabiki bunun için e devlet giriş yapmanız gerekiyor. Aşağıdaki linkten e devlet girişi nasıl yapılır görebilirsiniz.

E DEVLETE GİRİŞ YAP TIKLAYINIZ

E devlete giriş yapmak için sizlerin e devlet şifrelerinin olması gerekiyor. Peki diyelim ki 65 yaşı üstünde bir kişi var evinizde ana baba ya da dayı amca, bunların daha önceden alınmış e devletleri yok ise bunlara da e devlet şifresi almanız gerekiyor. Peki şimdi yasaklar var dışarı çıkamıyorlar o zaman ne yapacağım diyor iseniz. 65 yaşın üstündekiler online şekilde PTT Müdürlüğüne gitmeden şifre alabiliyorlar.

65 YAŞ ÜSTÜ ONLİNE E DEVLET ŞİFRESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

E DEVLET YOL İZİN BELGESİ BAŞVURU

Şehirler arası yollarda seyahat tamamen izne bağlıdır şartı getirildi. Yukarıda neler yapmanız gerektiğini anlattık sizlere önceden her bilgiyi eksiksiz bilin ki seyahat izni için başvuruda bulunduğunuzda sıkıntısız bu yol izin belgesini alabilin. Şimdi tam açıklamaya geçmeden önce, diyelim ki e devlet şifreniz vardı ama kaybettiniz, Postaneye de gidemiyorsunuz. Şimdi sizlerin şifrelerinizi nasıl sıfırlayacağınızı anlattığımız aşağıdaki yazımıza bakmanız önemlidir.

E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM KAYBETTİM SIFIRLAMA TIKLAYINIZ

Buraya kadar sizlere doğru bilgiler sunmaya gayret gösterdim şimdi izin belgesi nasıl alınıyor hemen anlatıyorum. Hemen anlat bu kadar bilgi neden demeyin lütfen sıkıntılı durumda olanlar konulardan yararlanarak eksiksiz iş yapsınlar. Şimdi e devlet şifreleriniz var ve izin için başvurmak istiyorsunuz. Hemen aşağıda bulunan linki bilgisayarınızdan tarayıcılarınıza yapıştırın ya da cep telefonlarından kopyala yapıştır git seçeneği ile gidebelirsiniz.

turkiye.gov.tr/goc-idaresi-yol-izin-belge-basvurusu 

Yukarıdaki linkte ara ara sıkıntı çıkabiliyor arkadaşlarım çok başvuru olduğundan dolayı olmaz ise aşağıdaki link çalışacaktır.

turkiye.gov.tr/icisleri-seyahat-izin-talebi?yeni=Basvuru

E DEVLET HİBE KREDİSİ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

Bu adrese girdikten sonra neler yapmanız gerekiyor. ? Açılan sekmede sizlere başvuru türü sorulmaktadır. Zaten tek seçenek var Seyahat izin işlemleri zorunlu haller seçeceksiniz. Alt başvuru türü için sepahat izin belgesini seçeceksiniz. Hemen altından Seyahat gerekçesini seçeceksiniz ve devam et butonuna basacaksınız. Bu en alttaki Gerekçede size uygun yer neresi ise o seçeneği seçip devam diyebilirsiniz.

E DEVLET GIDA VE PARA YARDIMI İÇİN TIKLAYINIZ

 

Açılan sekmede sırasıyla sizlerin ev adresleri yazılıyor mail adresiniz cep telefonunuzdaki bilgiler otomatik olarak gelmektedir. 2 Başvuru bilgilerinde sizler konu olan yere bir şey yazmıyorsunuz. Hemen altında bulunan Standart Başvuru Metni Yazan yere neden bu izne ihtiyacınızın olduğunu yazın 3000 kelime sınırı var doğru yazmaya özen gösterin yalan yanlış bilgilerin verilmesi ile sıkıntıya girebiilirsiniz.

Seyahat İzni Başvuru Belgesi

Bu alandan sizden gerçekten var ise terhis belgesi hastalığı gösteren bir rapor vs var ise yüklemeniz isteniyor. Ek belgede başka bir ek belge var ise yükleyebilirsiniz. Daha sonra 4 Detay bilgi listesi bölümünden seyahat türünü seçeceksiniz. Özel araç uçak tren otobüs ne ise onu seçeceksiniz. Sırası ile bulunduğunuz il ilçeyi yazıp gideceğiniz adresi tam yazcaksınız gideceğiniz ili seçip ilçesini de yapıp en alttan başvuru onayı için büyük harfler ile EVET YAZIP başvuru yapmış olacaksınız.

Seyahat izin belgesi başvuru sorgulama ?

Peki işlemleri doğru yaptım mı bana bunun bilgisi nereden gelecek ? Başvuruyu sorgulayabiliyor muyum ? Evet tabiki sorgulayabiliyorsunuz. Başvurudan sonra başvurularım linkinden tüm işlemleri görebileceksiniz.