E-Devlet emekli maaşı sorgulaması ve kesinti görme

TC İLE SSK EMEKLİ MAAŞI KESİNTİ SORGULAMA Aldıkları kendilerine yetmeyen ve kırk kanaat şekilde yaşayan emeklilerimiz zaten aldıkları maaşlar kuş durumunda. Özellikle yaşlarının ilerlemesinden dolayı sürekli olarak hastanelere giden emekliler, özellikle özel hastanelerde alınan ekstra paralar ile maaşlarının büyük bir bölümünden vaz geçmek durumunda kalıyorlar. Emeklilerimiz için Sigorta hastanelerinde ve çoğu özel hastanelerde yapılan işlemlerdenden devlet maaşlara % 10 gibi bir tutar yansıtıyor. Ama muayeneler ve ilaçlarlar ile birlikte yirmisinden sonra alınan maaşlarda bir hayli yekün tutuyor ve özellikle emeklilerin tamamında ” ben ne kadar emekli maaşı alıyorum emekli maaşımdan neler kesilmiş “ gibi sorular geliyor bizlere. En azından her ay benim babam, bak bakim şu hesaba yine neyi kesmişler, benden neleri kesmişler emekli maaşım ne kadar diye her ay aynı hengameyi yaşıyoruz.

Emekli maaşınızın ne kadar olduğunu ve aylıklarınızdan neler kesildiğini nasıl öğreneceksiniz ? Bu tür işlemleri yapmak için artık Devlet Baba tarafından oluşturulan, çoğu kişi tarafından yahu ücretsiz olsa iyi olurdu denilen bi sistem var. E devlet giriş sistemi ile herşey ayaklarınıza kadar gelmiş durumda. Değerli emekli büyüklerimiz, bu işlemleri yapabilmek için kimliklerinizle birlikte e-devlet kapısı şifresi veren bir Postaneye gitmeniz gerekiyor. Sizlere 4 tl karşılığında bir zarfta e devlet şifresi veriyorlar. Bununla birlikte eğer bilgisayardan anlamıyorsanız, bir tanıtık ya da bir akraba vasıtası ile e devlete giriş yapacaksınız. E devlete giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst alanda bulunan arama bölümünden KESİNTİ yazarak arama yapacaksınız ve aşağıdaki gibi sonuca ulaşacaksınız. Resimleri hazırlayan tcile.com sitesine teşekkür ediyoruz.

Kırmızı alanda sizlere tıklayacağınız bölümü gösterdik buraya tıklayarak maaşlarınızdan neler kesildiğini öğrenebileceksiniz. Bu arada 4A emekli maaş kesintisi 4B emekli maaş kesintilerinide yine bu alanlardan görebilir ve sorgulayabilirsiniz. Yapamadığınız ve yardıma ihtiyacınız bir yer, bir soru olur ise lütfen çekinmeden konumuzun altından bizlere ulaşarak sorularınızı yöneltiniz. En kısa sürede sizlere sorunuzla alakalı geri dönüş yapacağız. Saygılarımızla.

TC İLE SSK EMEKLİ MAAŞI KESİNTİ SORGULAMASI : Değerli emekliler, Tc kimlik bilgilerinizi kullanarak e devletin resmi sitesi olan turkiye.gov.tr haricinde herhangi bir yerden sizin kesintilerinizi gösterecek yapılmış sağlam bir sistem bulunmamaktadır. Dolayısı ile kişisel bilgilerinizi korumak adına lütfen kimlik bilgilerinizi başka sitelere vererek sorgulama yapmayı denemeyiniz. Kötü niyetli kişisel tc kimlik ile birlikte kişisel bilgilerinizi alarak başınızı büyük bir belaya koyabilir. Bu tür işlemlerin tamamını lütfen turkiye.gov.tr sitesi üzerinden gerçekleştiriniz.

E-DEVLETGİRİŞ

ÖNEMLİ HATIRLATMA : Değerli E-devletgiriş.com kullanıcıları, sizlere E devlet sistemi ile ilgili bilgileri zaman içerisinde sunyoruz. Tabiki bu bilgilerin tamamının sorgulamanması için sizlerin mutlaka E DEVLET ŞİFRESİNE ihtiyacı olacaktır.

Daha önceden E devlet şifrelerini almış, aldığı zarfı ve şifreyi unutmuş ve kaybetmiş olanlar E DEVLET ŞİFRE DEĞİŞTİRME RESİMLİ ANLATIM konumuza bakarak şifrelerini yeniden sıfırlayabilirler.

 

“E-Devlet emekli maaşı sorgulaması ve kesinti görme” üzerine 4 yorum

  1. Babamdan emekli sandıgından yetim aylıgı almaktayım kamu emeklileri ek ikramiyemi almak icin izmir buca sgk ndan matbu dilekce verdiler sirinyer postanesinden 16.02.2017 tarihinde Ankara sgk baskanlıgına gönderdim Ankara sgk 17.02,2017 tarihinde evrakı almış aradan 4 ay gecmesine ragmen param maaş hesabıma yatmadı alo 170 hattını defalarca aramama ragmen bir netice alamadım
    Tesekkür ederim

    Cevapla

Yorum yapın