E-Devlet girişi ile mahkeme dosya dava sorgulama

E devlet sistemine giriş yaparak, adıma açılmış dava dosya var mı sorgulama işlemleri nasıl yapılıyor siz değerli edevletgiris.com kullanıcılarına bu yazımızda bunu anlatmaya gayret göstereceğiz. Öncelikle E devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Bunun için yanınızda kimliğinizle birlikte postaneye giderek sıraya girerek 4 tl karşılığında sistem giriş şifresini ediniyorsunuz. Bu şifreyi size zarf içerisinde veriyorlar. Zarfı açarak e devlet şeklinde yaptığınız arama motoru araması ile ilk sayfa birinci sıradaki siteye giriş yapacaksınız.

Siteye giriş yapar yapmaz sistem otomatik olarak size şifrenizi değiştireyim mi diye soracak. Lütfen şifrelerinizi unutmayacağınız bir şekilde ve bir yere yazarak not ediniz. Değiştirmenizi tavsiye ediyoruz. Değiştirmezsem birşey olur mu ? Tabiki hayır her halukarda bu şifre ile sisteme  dilediğiniz kadar girebilir, her defasında şifreyi değiştirme de diyebilirsiniz. Sizlere e devlet sistemi ile ilgili daha önceden açtığımız konu başlıklarını da verelim ihtiyacınız olur ise bu konular yardımı ilel aşağıdaki sorgulamaları da yapabilirsiniz.

E DEVLET SİSTEME GİRİŞ NASIL YAPILIYOR ?

E DEVLET ŞİFRESİYLE SSK GÜN HİZMET SORGULAMA

E-Devlet sistemi ile adınıza açılmış tüm davaları mahkemeye gitmeden bir yere telefon bile açmadan sorgulayabiliyorsunuz. Şifrelerinizi edindiğinize göre sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdi iseniz lütfen aşağıda yer alan resimde anlattığımız şekilde arama yapacaksınız. Sayfanın en üst sağ alanında yer alan arama bölümüne DAVALARIM yazarak aşağıdaki resimde görülen resim araması sonucuna ulaşıyorsunuz.

Resim tcile.com adresinden alınmıştır.

Buradan gördüğümüz gibi yargıtay dava dosyalarını sorgulama, mahkeme dosyası sorgulama askeri yargıtaş ve ceza işleri genel müdürlüğü gibi tüm savaların tamamını e devlet sisteminden görebiliyorsunuz. Hangisi size uyuyor ise o linke tıklayarak ilgili sayfaya yönlendirilebilir ve sorgulamanızı görebilirsiniz.

Resimdeki gelişmiş aramanın altında yer alan tüm sonuçlardaki linklere tıklayarak davanıza girebilirsiniz. Özellikle ADIMA DAVA VAR MI ya da Adıma icra dava dosyası var mı şeklinde bir çok kişinin bizlere yönelttiği sorular var. Evet bunlarıda görebiliyorsunuz. Resim içeriğini aldığımız yerdeki kişi aynı zamanda davada taraf rolüne kadar görmüş. Bir davada sanık birinde davacı olarak görünüyor. Bunun da resmini ilgili siteden alarak sizlere sunalım hemen aşağıda.

 

Dava, haciz sorgulama tüketici mahkeme davası ve ya boşanma davasını e devlet sisteminden sorgular iken hata ve ya sorun ile karşılaşırsanız lütfen bizlere konumuzun altından değerli yorumlarınız ile ulaşınız.

E-DEVLETGİRİŞ / ÖZEL YAZISIDIR İZİNSİZ KULLANILAMAZ !

ÖNEMLİ HATIRLATMA : Değerli E-devletgiriş.com kullanıcıları, sizlere E devlet sistemi ile ilgili bilgileri zaman içerisinde sunyoruz. Tabiki bu bilgilerin tamamının sorgulamanması için sizlerin mutlaka E DEVLET ŞİFRESİNE ihtiyacı olacaktır.

Daha önceden E devlet şifrelerini almış, aldığı zarfı ve şifreyi unutmuş ve kaybetmiş olanlar E DEVLET ŞİFRE DEĞİŞTİRME RESİMLİ ANLATIM konumuza bakarak şifrelerini yeniden sıfırlayabilirler.

 

“E-Devlet girişi ile mahkeme dosya dava sorgulama” üzerine 3 yorum

  1. 2013 yilinda acmis oldum kidem tazminati mahkemem 2015 yilinin 4 cu ayinda sonuclandi bu zamandan beri yargitayda olan dosyam bana ulasmadindan haketmis oldum meblayi alamiyorum issizlik ucretimide alamiyorum dosyamin yargitayda geri gelmedinden magdur durumdayim dosyamin bana ulasmasini talep ediyorum magdur edildim bilgilerinize

    Cevapla

Yorum yapın