Ptt kargo takip sorgulama

Ptt kargo takip sorgulamasını yapacağınz tek site devletin gov tr uzantılı sitesidir. Onun haricinde hemen konunun başılda sizlere bilgiler ve önemli uyarılar yapmak istiyorum. Başka sitelerden tc kimlik ya da kargo bilgilerinizi, kişisel bilgilerinizi lütfen girmeyin tamamen bu durum tuzaktan ibarettir. Sizler Ptt gov tr sayfasından sorgulama yapacaksınız. Bunun dışındaki ptt sorgulamalarınız ise 444 1 788 nolu telefondan arayarak sorgulayabilir ya da 1840 a sms atarak öğrenebilirsiniz. Şimdi sizlere bütün yolları resimli olarak anlatmaya çalışalım.

Öncelikle işlemleri arama motoruna ” ptt kargom nerede yazarak ” birinci sayfa birinci sıradaki siteye giriş yapacaksınız. Bu girişi yaptıktan sonra var ise barkod numarasını yazarak sorgulama yapabiliyorsunuz. Barkod numarasını size bu kargoyu gönderen kişiyi ya da kişileri arayarak sorabilirsiniz. Aynen aşağıda resimde görüldüğü gibi bir alana ulaşacaksınız. Bu arada PTT’nin yönleneceğiniz sayfada önemli bir uyarısı bulunmakta. Onuda buraya sizlere yazmak istiyoruz.

PTT RESMİ DUYURUSU 

DUYURU

Son zamanlarda mesafeli satış yoluyla (internet, radyo, TV vb. iletişim araçları vasıtası ile) alımı yapılan e-ticaret gönderileri içerisinden sipariş edilenden farklı ürün çıkması nedeniyle mağduriyet yaşandığı ve haksız kazanç sağlandığı yönünde çok sayıda şikayet alınmaktadır.

Alıcı tarafından sipariş edilen ürünün özelliği Şirketimizce bilinemeyeceğinden sadece kabul esnasında beyan edilen ürün ile gönderi kapsamının aynı olup olmadığına bakılabilmektedir.

Vatandaşlarımızın istenmeyen bu tür üzücü olaylara maruz kalmaması, maddi ve manevi zarara uğramaması için Şirketimiz aracılığı ile teslimi sağlanacak siparişlerinizde teslim esnasında gönderi içeriğinin kontrol edilmesine imkan sağlayan “kontrollü teslim” özel hizmeti ile gönderilerin yollanması vatandaşlarımızın menfaatine olacaktır.

Şüphelendiğiniz siparişlerinizde mutlaka bu özel hizmetimizden yararlanmak ve gönderici nezdinde hak aramak için lütfen göndericiyi talimatlandırın.

Aynı işlemleri e devlet şifreleriniz olsun ya da olmasın ücretsiz olarak “ ptt kargom nerede”  yazarak arama sonuçlarından  türkiye gov tr sitesi üzerinden de sorgulama yapabiliyorsunuz. Konu ile alakalı sorun ya da düşüncelerinizi lütfen konumuzun altındaki yorum bölümünden bizlere ulaştırınız.

ÖNEMLİ HATIRLATMA : Değerli E-devletgiriş.com kullanıcıları, sizlere E devlet sistemi ile ilgili bilgileri zaman içerisinde sunyoruz. Tabiki bu bilgilerin tamamının sorgulamanması için sizlerin mutlaka E DEVLET ŞİFRESİNE ihtiyacı olacaktır.

Daha önceden E devlet şifrelerini almış, aldığı zarfı ve şifreyi unutmuş ve kaybetmiş olanlar E DEVLET ŞİFRE DEĞİŞTİRME RESİMLİ ANLATIM konumuza bakarak şifrelerini yeniden sıfırlayabilirler.

 

Yorum yapın