E Devlet Maaş bordrosu Bordro sorgulama nasıl yapılıyor

T.C Maliye Bakanlığı tarafında devlet memuru olarak çalışan 657 ye tabi olan ve sözleşmeli olan memurlar kendi maaş bordrolarını gerek kredi çekmek gerek ise Resmi kurum ve kuruluşlarda kullanmak üzere alabiliyorlar. Bunun için tabiki her zaman olduğu gibi edevlet şifresine ihtiyacınız bulunmakta. Eğer sizlerin daha önceden aldığı bir edevlet şifresi var ise E DEVLET ŞİFRE SIFIRLAMA konusuna bakarak almış olduğunuz ve kaybettiğiniz şifrelerinizi yeniden oluşturabilir ve cep telefonlarına yeniden gelmesini talep edebilirsiniz. E devlet şifresini her postaneden alabiliyorsunuz. Bağlı bulunduğunuz, yaşadığınız yerden oturduğunuz bilgisayar başından bu postaneleri öğrenebilirsiniz. Bunun için E DEVLET ŞİFRESİ VEREN POSTANELER başlıklı yazımızı okumanız yararınıza olacaktır.

E-Bordro Sorgulama ve alma işlemleri

E devlet şifreleri olan kişiler turkiye.gov.tr adresinden e bordro servisine giriş yapacaklar. Önemli bir not ta vermek istiyoruz. Bu bordroyu alamayacak bir gurup sözleşmeli memurlar var. Bununla alakalı resmi e devlet sitesinde şu açıklama yapılmıştır. ” E-Bordro sisteminden sadece 2006/4 sayılı Başbakanlık genelgesi kapsamında maaşları Kamu Harcama ve Muhasebe Bilişim Sistemi üzerinden ödenen, 657 sayılı kanuna tabi memurlar ile kadro karşılığı sözleşmeli olarak çalışan personel yararlanabilir. 4B, 4C veya farklı şekilde sözleşmeli olarak çalışan memurlar bu sistemden yararlanamaz.

edevlet bordro sorgulama
edevlet bordro sorgulama

Bordro sistemine girdiğinizde istediğiniz yılı, o yıla ait ayları seçerek bordrolarınızı sorgulayabilirsiniz. Girdiğiniz bilgiler ile sizlere Bu hizmet devlet memurlarının kendilerine ait bordroları listeleyip bordro detaylarını görüntüleyebildikleri bir hizmettir yazısı çıkıyor ve Sistemde kayıtlı bordronuz bulunmamaktadır diyor ise sizler bu bordroyu alamıyacaksınız anlamına geliyor. Çalıştığınız yerdeki amirlerinize durumu sorarak, alınacak yerleri bulabilirsiniz.

Bu konumuzla alakalı bilgisi olmayan ve bilgi isteyenler konumuzun altından değerli yorumları ile bizlere ulaşabilirler.